Albania: Qualifiers from semifinal two

Tonight in Tirana, another 19 songs battled it out for the 9 places in tomorrow’s Albanian national final. The jury has voted, and the qualifiers are:

From the ‘VIP’ Category:
Besa Kokedhima- “E bukura dhe bisha”
Denis Hasa- “Mbi xhaketen time”
Goldi Halili- “Në krahët e tua”
Françesk Radi- “Kemi dasem`o”
Aurela Gaçe- “Kenga ime”
Xhejsi Jorgaqi- “Rastësi”
Enkelejda Arifi- “Nje Dashuri”
Saimir Braho- “Shtegëtar i jetës time”

From the ‘Newcomers’ Category:
Albi Xhepa & Sam Jaupaj Dritë